Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Jak wybrać odpowiednią podkładkę pod tort?

W wielu sklepach znajdziemy jeszcze więcej różnego rodzaju płyt bazowych do ciasta występujące w różnych rozmiarach. Do wyboru mamy zarówno mini podkładki, jak i duże podkładki tortowe. Dopasowanie podkładki jest bardzo ważne wszystko to w celu uzyskania idealnego arcydzieła w postaci ciasta znajdującego się na wyjątkowej podkładce dodającej wypiekowi gracji i akcentu.

podkładki pod tort

Nie możemy wybrać pierwszej lepszej podkładki, a to dlatego, że to właśnie ona zaczyna prezentacje wypieku. Nie ważne czy będzie to tort weselny albo tort na urodziny twojego dziecka w każdym z tych oraz innych przypadkach znaleźć musimy trwałą podkładkę, z której tort nie będzie miał prawa się ześlizgnąć.

Podkładka do ciasta jest jednym z wielu elementów, które wpływają na wygląd oraz odbieranie przez gości zaprezentowanego tortu. Jeżeli bardziej zagłębimy się w temat i wykorzystamy do tego internet, wtedy możemy zaobserwować, że wykorzystuje się wiele różnych terminów na podstawę, na której umieszczamy ciasto. Niektóre noszą nazwę deska do ciasta a inne bębny do ciasta.

Wygład oraz kształt

Jesteśmy w stanie zakupić podkładki, które wyróżniają się kształtem, kolorem czy stylem. Wykorzystuje się je, aby ciężar ciasta został równomiernie rozłożony. W przypadku tekturowych i piankowych podkładek to obie spełniają takie samo zadanie, lecz większość osób preferuje modele piankowe.

Powodem tego wyboru jest to, że zapewniają one większą stabilność niż tekturowe podkłady pod torty i nie opadają tak łatwo, jak tekturowe podstawy.