Kategorie
Uncategorized

Praktyczna łopatka do tortu – musisz ją mieć!

Akcesoria, niezbędne w cukierni i domu są najczęściej produktami wielofunkcyjnymi, dzięki którym wykonasz wiele, kulinarnych i cukierniczych zadań. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem-miłośnikiem pieczenia, łopatka cukiernicza obowiązkowo powinna znaleźć się w szufladzie z przyborami kuchennymi. 

Czy łopatka do tortu jest niezbędna?

Stalowa łopatka cukiernicza jest przedmiotem, łączącym w sobie funkcjonalność noża oraz łopatki. Dzięki niej można wyrównać boki tortu oraz innych wypieków, gdy ich powierzchnia powinna wykazywać się gładkością i równym wykończeniem.

Łopatka do tortu prezentowana tutaj jest niezastąpiona również wtedy, gdy nałożenie kawałka wypieku powinno być precyzyjne i przeprowadzone bez kontaktu z dłońmi.

Precyzja w dekoracji i wykończeniu ciast i tortów wymaga użycia wielu, specjalistycznych akcesoriów, wśród nich łopatka do ciasta jest jedną z najprostszych i najbardziej uniwersalnych w zastosowaniu.

Jaka łopatka do ciasta?

Łopatka do tortu wykonana musi być z materiału, który nie będzie podatny na korozję. Produkt często będzie miał kontakt z wilgocią. Łopatka cukiernicza musi posiadać ergonomiczną rączkę oraz dobrze wyprofilowaną część płaską.

Może służyć do nakładania tortu i ciast, wygładzania mas i kremów, a także do krojenia wypieków. Zwróć uwagę, aby łopatka posiadała ostro zakończone krawędzie, umożliwiające precyzyjne krojenie.

Akcesoria cukiernicze, które sprawdzają się w domach i cukierniach pozwalają rozwijać wiele możliwości i umiejętności dekoracyjnych.