Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Foremki do babeczek – na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Foremki do babeczek to akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Muffinki to uniwersalne wypieki, które doskonale sprawdzają się przy różnych okazjach. Wyjątkowy smak i łatwość przygotowania sprawiają, że są chętnie pieczone przez wiele osób. Na przyjemność ich przyrządzania będzie miał wpływ rodzaj wykorzystanych foremek. Jakie przedmioty z tej kategorii warto wybrać do swojej kuchni?

Jakie foremki będą odpowiednie?

Osoby poszukujące tego typu akcesoriów powinny zastanowić się, czy potrzebują trwałych przedmiotów na długi czas, czy zestawu jednorazowych papilotek. Te ostatnie, to akcesoria charakterystyczne dla muffinek. Możliwy jest zakup wykonanych z grubego papieru, usztywnianych foremek, które posłużą za samodzielne akcesoria do wypieku babeczek. Standardowe, cienkie papilotki, które zakupić można w wielu wersjach kolorystycznych służą do wykładania gniazd w formach wielokrotnego użytku. Jakie rozwiązania będą dobre dla osób poszukujących wielorazowych foremek?

Model z metalu czy z silikonu?

Silikonowe foremki cenione są za brak konieczności natłuszczania ich przed pieczeniem. Z tego materiału mogą być wykonane zestawy pojedynczych foremek przypominających papilotki lub duże formy z gniazdami na babeczki. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od preferencji. W kategorii blach na wiele muffinek pojawiają się również trwałe akcesoria z metalu. Do ich zalet należą łatwość czyszczenia i odporność na uszkodzenia. Konieczne jest jednak nacieranie ich tłuszczem lub wykładanie papilotkami. Zależnie od preferowanego sposobu przygotowywania muffinek, zaleca się dopasować formy do własnego zapotrzebowania.