Kategorie
Zdrowa kuchnia

Kiedy stosować syropy do kawy?

Wiele osób uwielbia pić kawę bez żadnych dodatków nawet bez cukru. Jednak niektórzy potrzebują jakiś dodatkowych substancji, dzięki którym nadamy trochę inny smak kawie. Jako taki dodatek można zastosować syropy do kawy, które są w różnych smakach. Poszczególne smaki należy wybierać już w sposób indywidualny, ponieważ każdemu pasuje jakiś inny aromat, dziki któremu poczują, że kawa jest dla nich najlepsza. 

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się syrop do kawy?

Dzięki syropowi do kawy Monin uzyskamy smak kawy podobny do tego serwowanego w kawiarni.  Trzeba wiedzieć, że on zawiera w sobie wodę, przyprawę i cukier.  Niektóre firmy stosują oczywiście dodatkowe konserwanty, które mają przedłużyć trwałość produktu. Dobry syrop tak naprawdę powinien być gęsty, dlatego należy zwracać na jego konsystencję. Dobry syrop do kawy powinien też mieć małą zawartość syropu glukozowo-fruktozowego. Syrop do kawy Monin jest kaloryczny jak pozostałe syropy innych firm, dlatego trzeba to wziąć pod uwagę, gdy go używamy. 

syrop monin

Kiedy dodawać syropy Monin?

Monin  syropy  najczęściej dodaje się do kaw latte. Takie dodatki są stosowane także do Espresso i Caffe Americana. Tak naprawdę można wybrać takie klasyczne ich smaki jak wanilia, karmel, czekolada. Można jednak dodać również bardziej oryginalne smaki takie jak mango, dynia, czy cream brulee. Jednak, co do smaków to trzeba samemu dobrać go, ponieważ każdy lubi inne produkty oraz smaki. Należy również dodać odpowiednią ilość syropu do kawy Monin, aby pić kawę, a nie sam syrop rozcieńczony przy pomocy kawy. 

.