Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Akcesoria cukiernicze: czego potrzebują cukiernicy w swojej pracy?

Zawód cukiernika jest stosunkowo prosty: tworzenie ciast i deserów, ale sztuka cukiernicza niesie ze sobą pewne wyzwania. Nowoczesne narzędzia cukiernicze pomagają zminimalizować złożoność procesu i sprawiają, że praca staje się przyjemnością.

Czynniki, od których zależy wybór narzędzi wysokiej jakości, to m.in:

  • Zmniejszenie kosztów „nieudanych” eksperymentów kulinarnych;
  • Wzrost wydajności zespołu kulinarnego;
  • Technologia wypieku ciast i pieczenia jest doskonalona i dopracowywana.

Na przykład dobrej jakości forma do pieczenia lub silikonowa mata do pieczenia mogą zapobiec przywieraniu lub przypalaniu się gotowego produktu. Dlatego radzimy zapoznać się z ofertą sklepów specjalistycznych przed rozpoczęciem zajęć kulinarnych.

Co dziś oferują sklepy specjalistyczne dla cukierników

Sklepy jak np. ten tutaj (https://sklep.technica.pl/przybory-cukiernicze) oferują przeróżne akcesoria cukiernicze, a wśród nich są różne miski, ubijaczki do mieszania i ubijania, drewniane łyżki i szpatułki, deski kuchenne, wałki do ciasta, ale nie będziemy się szczegółowo rozwodzić nad tymi przyborami kuchennymi. 

Strzykawki cukiernicze. Dostępne w pojemnościach od 200 litrów do 2 litrów. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub silikonu. Plastikowe strzykawki cukiernicze są lekkie i niedrogie. Strzykawki ze stali nierdzewnej są bardziej wytrzymałe i trwałe. Ich wielką zaletą jest to, że są hermetyczne. Można je stosować do kremów o dowolnej grubości. 

Torebki do ciasta dzielą się na jednorazowe, które są wykonane z polietylenu przeznaczonego do kontaktu z żywnością lub z papieru. Ich zaletą jest to, że nie trzeba ich myć po użyciu i są stosunkowo niedrogie.

Dysze cukiernicze. Zewnętrzna przystawka jest wygodniejsza dla wytłaczarek niż przystawka wewnętrzna. Liczba dostępnych dysz jest różna, w zależności od potrzeb i wymagań użytkownika. Zazwyczaj są one dołączane do toreb, ale można je również kupić oddzielnie.