Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Bulionówki do zupy – czy warto je mieć?

Bulionówki do zupy to ceramiczne miseczki, w których podaje się rosół, barszcz z uszkami czy inne zupy. To elegancki, odświętny sposób na podanie dania, ale nie jest obecny w każdym domu czy mieszkaniu. Czy warto inwestować w zestaw bulionówek do zupy, czy to zbędny wydatek? Kiedy można użyć bulionówek do zupy – czy to naczynia zarezerwowane na święta?

Bulionówki do zupy w święta

Bulionówki do zupy, bezapelacyjnie, przydadzą się w święta (przede wszystkim Święta Bożego Narodzenia, kiedy podajemy barszcz czerwony z uszkami), kiedy gościmy bliższą i dalszą rodzinę czy przyjaciół. To elegancki sposób podania dania, z którego je się bardzo wygodnie, można go przechylić i trudno jest coś z niego wylać (szczególnie ważne, jeśli gośćmi są też małe dzieci). Spodek do bulionówki ułatwi gospodyni podawanie dania.

Codzienne życie i rytuały

Bulionówek do zupy nie trzeba używać jedynie od święta. Można to też robić w każdy inny dzień, w którym jedzona jest w domu zupa. Może to być sposób na eleganckie podanie kolacji tylko dla dwóch, trzech osób. Wniesie to do życia trochę dostojności. Może też zrobić ze wspólnego posiłku wyjątkowy rytuał – cała rodzina, siadająca przy wspólnym stole i omawiająca miniony dzień, to sposób na zacieśnianie więzi i tworzenie wspomnień. Zdecydowanie bardziej zbliża do siebie ludzi niż to, jak każdy je zupę osobno, w misce, przed komputerem, telewizorem czy z książką.