Kategorie
Zdrowa kuchnia

Co to są orzechy brazylijskie i jak je kupić?

Orzechy brazylijskie to rodzaj orzecha pochodzącego z Brazylii. Mają twardą, żółto-zieloną łupinę z cienką, kruchą warstwą brązowej skórki i są zwykle sprzedawane jako prażone lub surowe. Te orzechy rosną na drzewach, które pochodzą z lasów deszczowych Amazonii w Ameryce Południowej.

Jak wybrać i kupić najlepsze orzechy brazylijskie?

orzechy brazylijskie

Orzechy brazylijskie to bardzo popularna przekąska znana ze swoich właściwości zdrowotnych. Są niskokaloryczne i bogate w białko.

Kosztują sporo pieniędzy, ale są sposoby na znalezienie dobrej jakości bez rozbijania banku. Możesz je kupić od sprzedawców hurtowych lub możesz je kupić w lokalnych sklepach, które sprzedają je po niższych cenach. Najlepszym wyborem będzie jednak zakup w sklepie internetowym.

Wybór właściwego sposobu przechowywania orzechów brazylijskich

Orzechy brazylijskie to rodzaj orzechów powszechnie występujących w Brazylii. Są dobrym źródłem białka i zdrowych tłuszczów, które pomagają utrzymać niską wagę i poziom cholesterolu.

Są bogate w składniki odżywcze, co czyni je idealnym pokarmem do przechowywania i spożywania. Jednak właściwe przechowywanie ich jest ważne, aby nie zepsuły się ani nie zjełczały. Oto kilka wskazówek, jak przechowywać orzechy brazylijskie, aby służyły jak najdłużej:

  • Kupuj dobrej jakości orzechy brazylijskie, aby nie martwić się, że jakość się pogorszy
  • Przechowuj je w lodówce lub zamrażarce, jeśli będą przechowywane przez długi czas