Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Patelnie do naleśników – dlaczego warto stosować je w kuchni?

Naleśniki to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych potraw śniadaniowych, uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Jedzona z owocami, cukrem, bitą śmietaną czy nawet wytrawnymi dodatkami stanowi idealne rozpoczęcie dnia, przygotowując do codziennych wyzwań. Przyrządem kuchennym w znacznym stopniu ułatwiającym jej przygotowanie jest patelnia do naleśników, jednak jakimi właściwościami się ona odznacza?

Nieprzywierająca powłoka główną przewagą

patelnia

Patelnia do naleśników to przede wszystkim nieprzywierająca powłoka, co w pierwszej kolejności przeważa nad jej tradycyjnymi odpowiednikami. Dodatkowo smażenie na niej nie wymaga wcześniejszego smarowania olejem, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dietetyczne. Korzystanie z patelni do naleśników pozwala na przygotowanie naleśników w błyskawicznym czasie, nie ryzykując tym samym przypalenia żadnego z nich!

Dodatkową zaletę omawianej patelni jest brak konieczności przewracania za pomocą widelca bądź noża, rysując tym samym jej powłokę. Dzięki jej stosunkowo niewielkiej wadze możliwe jest bezproblemowe podrzucanie naleśników, przewracając je tym samym na drugą stronę. Pomaga w tym również brak tłuszczu, który w tym przypadku mógłby stanowić zagrożenie.

Do naleśników i nie tylko!

Tą szczególną patelnię do naleśników możemy wykorzystywać także do innych potraw, co czyni ją wyjątkowo uniwersalnym przyrządem kulinarnym. Jedną z nich są proste w przygotowaniu krokiety z mięsem, pieczarkami oraz serem.