Kategorie
Zdrowa kuchnia

Moringa dla zdrowia i urody.

Moringa oleifere czyli moringa olejodajna pochodzi z Indii. To roślina wykorzystywana w medycynie naturalnej, kosmetyce i w kuchni od tysięcy lat. I to w całości. Począwszy od liści, kory na korzeniach przypominających w  smaku chrzan kończąc. Z ziaren tłoczony jest olej o cudownych właściwościach, a Moringa oleifera mielona stała się niezbędna do koktajli i smoothies.  

Moringa słynie ze swoich wartości odżywczych. Zawiera cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze czy 17 razy więcej białka niż mleko. A także 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Liście mają bardzo duże właściwości antyoksydacyjne, odmładzają. Powiedzieć o morindze, że jest najzdrowsza na świecie to mało. To super food o niezwykłej mocy. Z uwagi na to specjaliści zalecają spożywanie moringi co najmniej raz dziennie. 

Liście moringi są po zbiorze myte i suszone w specjalnych zacienionych miejscach. Następnie mielone w warunkach pozwalających na zachowanie wartości odżywczych.  

Liście moringi oleifera mielone to bardzo wygodna postać, w jakiej można kupić tę pełną mocy roślinę. Proszek nie zawiera zanieczyszczeń, gałązek czy innych niepożądanych dodatków. Można go od razu, bez zbędnych przygotowań dodawać do potraw, zup, sosów czy sałatek. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju koktajle czy smoothies z dodatkiem liści moringi oleifera mielonych, tak by nie stracić żadnej bezcennej substancji. Koktajle mają przyjemny, lekko słodkawy smak. To doskonała alternatywa dla spiruliny, która nie każdemu pasuje. Suszona moringa to również doskonały materiał do przygotowywania herbatek czy wspomagających, kosmetycznych naparów.