Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Akcesoria cukiernicze dla każdego!

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z samodzielnym przygotowywaniem ciast i babeczek. Aby pomóc sobie w pracy w kuchni warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria cukiernicze. Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo różne gadżety dla miłośników pieczenia. Które z nich warto kupić, a które z nich są całkowicie zbędne? Oto praktyczne wskazówki dla początkujących cukierników.

Akcesoria dla początkujących i nie tylko!

Na pewno warto kupić sobie przynajmniej dwa noże cukiernicze. Jeden z nich powinien być prosty, drugi zaś wygięty. Nóż cukierniczy znacznie ułatwi nam rozprowadzanie kolejnych warstw kremu, bez konieczności zahaczania o ciasto ręką. W naszej kuchni sprawdzi się talerz obrotowy.To gadżet, który przyda się zarówno początkującym, jak i profesjonalnym cukiernikom. Talerz obrotowy pozwala trzymać nieruchomo narzędzie do ozdabiania ciasta. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że na przykład zadrży nam ręka. Dodatkowo dzięki talerzowi obrotowemu uzyskamy idealne wykończenie tortu w kremie, bez wyraźnie zaznaczonej linii w miejscu, w którym się zatrzymamy.

Kolejny, niezwykle przydatny gadżet to packa. Pozwala ona wygładzić wszelkie nierówności i bąble, które pojawiają się bezpośrednio po wałkowaniu masy cukrowej. Warto zaopatrzyć się w dwie packi, dzięki temu znacznie prościej będzie nam otrzymanie tak zwanych ostrych kantów.

Oczywiście to nie wszystkie dostępne akcesoria cukiernicze. W sklepach znajdziemy bardzo wiele różnych gadżetów. Kupujmy je jednak z rozwagą. Kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami, a nie aktualnie panująca modą.