Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Dlaczego warto wybrać silikonową formę do pieczenia?

Każdy mistrz kuchni i wypieków wie, że nie ma możliwości upieczenia dobrego ciasta lub nawet małych babeczek, bez posiadania odpowiednich form do pieczenia. Nie da się ukryć, że pośród wielu dostępny na rynku modeli, najlepsze formy do pieczenia (zobacz te) wykonane są z silikonu. Dlaczego jednak to właśnie silikonowe formy cieszą się tak dużym uznaniem i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie?

Wygoda użytkowania

Najważniejszą sprawą podczas pieczenia wypieków, jest duża wygoda. A żadna inna forma nie zapewni jej tyle, co wersja silikonowa. Nie tylko ciasto zupełnie do niej nie przywiera, więc łatwo się je z niej wyjmuje, co dodatkowo zupełnie się ona nie nagrzewa, dzięki czemu wygodnie się je wyjmuje z piekarnika. A jakby tego było mało, niezwykle szybko i wygodnie się takie foremki myje. Nie można również zapominać, że jest to forma znacznie wygodniejsza w przechowywaniu, niż formy aluminiowe. Model silikonowy wystarczy tylko zwinąć w mały rulonik i schować do szuflady.

Niezwykła uniwersalność

Oprócz właściwości użytkowych silikonowe foremki charakteryzują się również niezwykłą uniwersalnością. Oprócz tego, że doskonale znoszą one bardzo wysoką temperaturę, rewelacyjnie radzą sobie także ze skrajnie niską temperaturą. Z tego powodu nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich nawet jako foremek do lodu, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ma również żadnych obaw, przed władaniem dopiero co wyjętych wypieków w zimne miejsca, ponieważ foremki te nie są wrażliwe na nagłe zmiany temperatur.