Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Czym są gotowe posypki cukiernicze?

Posypki do ciast, jak sama nazwa wskazuje, służą do posypywania i pokrywania ciast, pierników, babeczek, deserów i innych słodkich smakołyków. Na rynku dostępnych jest wiele zraszaczy w różnych kształtach i kolorach, a producenci prześcigają się w tym, aby były bardziej atrakcyjne. Z pewnością warto sprawdzić składniki tej posypki, zanim spróbujemy je wybrać. Jeśli kolor jest bardzo jasny, zwykle nie możemy uniknąć dodania syntetycznych barwników lub syropu glukozowego.

Jak używać posypki do ciast?

Zastanówmy się, co chcemy zrobić z naszym zraszaczem? Pamiętaj, że posypka musi mieć odpowiednie podłoże, np. masło lub śmietanę, aby posypka nie przyklejała się do suchego ciasta. Opis posypki na naszej stronie zawiera wszystkie informacje o posypce, zwróć uwagę, że jeśli robisz białą śmietanę, posypka nie zmieni koloru. Chrupiące posypki mają inną strukturę niż opisane powyżej „tradycyjne” posypki. Czekolada, chrupiące lub migdały prowadzą do chrupiących posypek. Mają też różne dodatki, od jogurtu po polewę czekoladową. Kształt i kolor zachęcą do wykorzystania posypki w deserach, na wierzchu ciast lub jako cukierkowa dekoracja na deserowym stole.

Ciasto z posypką – na urodziny 

Posypka na ciasto to idealne rozwiązanie na tort urodzinowy (do kupienia m.in. na https://sklep.polmarkus.com.pl/posypki-do-ciast). Jedną z wielkich zalet posypki waflowej jest to, że nie odbija ona koloru i nie odbarwia innych dekoracji. Możemy śmiało stosować go do kremowych wykończeń. Świetnie sprawdza się przy dekorowaniu boków ciast. Wykorzystanie wafli jest między innymi swoistym tłem dla danego wzoru dekoracyjnego, takiego jak zieleń najczęściej imitująca trawę na boisku piłkarskim, błękit wody, niebo itp. Można go również wykorzystać jako przygotowaną bazę – na brioszce układamy dekoracje z masy cukrowej.