Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Jak działa dzbanek do spieniania mleka?

Wielbiciele różnych rodzajów kawy czy napojów mlecznych z pianką z pewnością są zainteresowani wygodnymi rozwiązaniami, które będą pozwalały na przygotowanie ich ulubionego napoju. Do często wykorzystywanych akcesoriów należą dzbanki do spieniania mleka, w których uzyskanie puszystej piany mlecznej do napoju jest o wiele prostsze.

Na jakiej zasadzie działa dzbanek do spieniania mleka, jakie jego cechy są ważne? Czym różni się od pojemnika do spieniania mleka?

Jak można wykorzystać dzbanek do spieniania mleka?

Lekka pianka mleczna w kawie, cappuccino czy kakao dopełnia smak tych napojów, jednak jej uzyskanie nie jest najłatwiejsze. Choć istnieją specjalne urządzenia, spieniacze do mleka czy cappuccinatory, bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie wybór dzbanka do spieniania mleka.

To najczęściej stalowe akcesorium w kształcie dzbanka, w którym można podgrzewać mleko i ubijać je za pomocą dodatkowych trzepaczek. W sprzedaży można znaleźć także pojemnik do spieniania mleka, który może, ale nie musi być po prostu innym określeniem na dzbanek z pokrywką.

Wybór dzbanków do spieniania mleka

Cechy dzbanków do spieniania mleka decydują o wyborze właściwego modelu. Obok estetyki wykonania ważna jest pojemność dzbanka do spieniania mleka, a także walory użytkowe.

Przydatna może okazać się wewnętrzna podziałka, izolowany uchwyt czy dołączone do zestawu akcesoria. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, na jakim typie kuchenek można używać pojemnika do spieniania mleka – indukcyjnych, gazowych, elektrycznych czy ceramicznych.