Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Porcelanowe filiżanki – niezbędne w każdym domu

Kawa i herbata to jedne z najchętniej serwowanych napojów w polskich domach. Jak je podać, by nie tylko smakowały, ale i zyskały elegancką oprawę? Uniwersalnym, wygodnym, a także stylowym sposobem serwowania – zarówno na co dzień, jak i w czasie wizyty gości – są efektowne, porcelanowe filiżanki.

Dlaczego warto podawać kawę czy herbatę w filiżankach?

Choć kawę można równie dobrze zaparzyć w szklance, a herbatę pić z kubka, to filiżanka uchodzi za naczynie najbardziej odpowiednie na tego rodzaju napój. Jest nie tylko najbardziej elegancka, ale też praktyczna.
Stawiana na specjalnym spodku i łapana za uszko, pozwala swobodnie przenosić gorący napój, bez ryzyka poparzenia się. Jej kształt zapewnia optymalne warunki do wydobycia z kawy czy herbaty maksimum smaku i aromatu. Stylowa i ponadczasowa sprawia, że zawartość także smakuje inaczej – nie od dziś wiadomo że sposób serwowania ma ogromny wpływ na to, jak odbierany jest smak napoju czy potrawy. Warto więc zadbać nie tylko o jakość ziarna czy herbacianego suszu, ale i o odpowiednią oprawę, chcąc zachwycać gości.

Jak wybrać odpowiednie porcelanowe filiżanki?

Stylowych filiżanek (zobacz te modele) nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Są idealne na co dzień i podczas przyjmowania gości czy różnych wyjątkowych okazji świętowanych w domu. Warto wyposażyć kuchnię zarówno w małe filiżanki do espresso, jak i te większe, klasyczne na americano czy herbatę. Ważne, aby wybrane filiżanki były wyprodukowane z wysokiej jakości porcelany i były ładnie wykończone. Atutem będzie ciekawy wzór czy kolor, ozdobna lamówka. Do wyboru jest wiele motywów – tu trzeba kierować się swoimi upodobaniami, a dodatkowo dopasować filiżanki do espresso i te klasyczne do reszty zastawy oraz wystroju panującego w mieszkaniu, by wszystko razem tworzyło miłą dla oka, spójną całość.