Kategorie
Wyposażenie kuchenne

Kostki z lodu

Kostki z lodu są doskonałym dodatkiem do różnych napojów. Można je zrobić w kształcie sześcianów lub innych brył geometrycznych. Dla dzieci dobre będą kostki w kształcie zwierzątek lub kwiatków. Można je zrobić z soku owocowego lub lemoniady i dodać do wody mineralnej.

Kształt kostek można dopasować do konkretnej okazji. Popularne są kostki z lodu w kształcie serduszek. Podstawowy kształt to sześciany, ale jak dobrze poszukamy w marketach, to znajdziemy foremki silikonowe na lód, dostępne w różnych kształtach. Z silikonowych pojemników lód łatwo się wyjmuje.

Pojemnik na lód

Jest to pojemniczek z plastiku lub z silikonu, w którym znajdują się wgłębiania o konkretnym kształcie. Jeśli chcemy zrobić fajniejszy dodatek do napojów, to do wgłębień w pojemniczku można włożyć maliny, borówki lub truskawki i zalać wodą mineralną. Po zamrożeniu będziemy mieć kostki lodu z owocami w środku.

Pojemnik na kostki lodu jest na wyposażeniu każdej lodówki. Warto pilnować, aby był on zawsze wypełniony wodą i czekał w zamrażarce na odpowiednią chwilę. Kostki można dodać do alkoholu, kawy, herbaty i soku.

Pojemnik do lodu może być używany zamiennie z jednorazowymi torebkami na lód, w których można robić kostki w kształcie kulek i serduszek.

Kostki z atrakcjami w środku

Poza owocami, w środku kostki z lodu można umieścić małe kwiatki, płatki lub listki ziół. Są to piękne, dekoracyjne i aromatyczne dodatki, które zrobią niezapomniane wrażenie na gościach.

Kostki z soku, lemoniady lub wody z jakimkolwiek sokiem, będą miały delikatną barwę i słodki smak. Z kolei dla dzieci można zrobić kostki lodu z żelkami w środku. Będzie to znakomita zabawa dla dzieci z niespodzianką na końcu w postaci żelków w kubeczku.

Te wszystkie dodatki i atrakcje, które można dodać do napojów podczas wspólnych posiłków, będą z pewnością na długo zapamiętane przez rodzinę i przyjaciół.

Więcej: SklepTechnica